BEIRATKOZÁS A 2020/2021-ES TANÉVRE

Intézményünkben a 2020/2021-es tanév 9. évfolyamos diákjaink számára a következő napokon és időpontokban tartjuk a beiratkozást:

  1. június 24. (szerda)       – 8.00 órától              – vendégtéri szaktechnikus osztály

                                                        – 10.00 órától             – fodrász és kozmetikus technikus osztály

                                                        – 12.00 órától             – turisztikai technikus osztály (nyelvi előkészítő)

 

  1. június 25. (csütörtök) – 8.00 órától              – szakács osztály

                                                        – 10.00 órától             – pincér osztály

                                                        – 12.00 órától             – panziós-fogadós osztály

 

A diákok megjelenésére mindenképp számítunk 1 fő gondviselő kíséretével, mivel a munkaruhák mintavételére és kifizetésére is ezen a napon kerül sor!

 

Amit hozni kell:

  • személyes okmányok (személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya, adóazonosító kártya)
  • NEK-es adatlap a diákigazolvány igényléséhez
  • 1 db igazolványkép
  • a tanuló általános iskolai bizonyítványa
  • az orvosi alkalmassági vizsgálaton kapott kérdőív, az általános iskolai orvossal és védőnővel kitöltetve
  • amennyiben a gyermek az iskolai alkalmassági vizsgálaton „ideiglenesen alkalmatlan” igazolást kapott, úgy a doktornővel megbeszéltek szerinti orvosi papírok pótlása, a kért vizsgálatok teljesítése A beiratkozás feltétele az orvosi alkalmassági vizsga megléte!!

 

A 10/2020. (V.29.) EMMI határozat alapján:

Elektronikus beiratkozás esetén a KRÉTA e-Ügyintézés felületén 2020. június 15-től 2020. június 22-ig lehetséges a törvényes képviselőnek a felvételt nyert tanuló adatait beküldeni a középiskola részére a „Beiratkozás középfokú intézménybe” (BKI) folyamat segítségével, melyről részletes tájékoztatót kaptak a felvételi kiértesítésben.

A középfokú iskola lehetőséget biztosít arra, hogy amennyiben a szülő vagy törvényes képviselő a beiratkozásra rendelkezésre álló időben a KRÉTA használatával nem tudja megküldeni a beiratkozáshoz szükséges adatokat, akkor azokat a 2020/2021. tanév első napján is bemutathassa az iskolában.

Az iskolánk lehetővé teszi, hogy a tanuló a diákigazolvány igénylésére vonatkozó kérelmét (NEK-es adatlapot is) szülője vagy törvényes képviselője útján az igénylési cím megjelölésével a beiratkozást követően, későbbi időpontban is benyújthassa az iskolához.